К содержанию

Всеукраїнське опитування українців «Фактори сімейного щастя»

IMG_2261ПОСТ – РЕЛІЗ
Основним фактором сімейного щастя українців
є підготовленість до життя у подружжі.
Благодійний Фонд «Сім`я» та соціальна програма Avon «Скажімо Ні домашньому насильству» за підтримки Міністерства соціальної політики вперше в Україні дослідили ставлення українців до сімейних цінностей.

13 червня 2013 р. відбулася презентація першого Всеукраїнського опитування українців «Фактори сімейного щастя», яке є одним із трьох напрямків діяльності соціального проекту «Щаслива родина» спільного між компанією Avon та Благодійним фондом «Сім’я».

В опитуванні брали участь 1256 пари із в п’яти міст країни: Львів, Київ, Конотоп, Донецьк, Севастополь. Серед пар були як розлучені, так і одружені, при цьому останні були умовно поділені на три групи за «рівнем щастя»: «нещасливі», «середні» і «щасливі».

Мотивом дослідження стали невтішні дані розлучень. За інформацією Державної служби статистики України, за роки незалежності зафіксовано понад 55% розлучень відносно кількості одружень за цей самий період. У 2012 році розлучилось 62% пар. З них найбільше розлучень серед молодих сімей – від 3 місяців до 1,5 року. Більше того, директор Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса оголосив журналістам ще одні невтішні статистичні дані – за оцінками усіх регіональних соціальних служб в Україні більше 1,2 млн сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах: домашнє насильство, постійні сварки та перебувають на межі розлучення. Тож експерти ставили на меті виявити факти, що сприяють міцним відносинам подружжя та дослідити причини нещасливих шлюбів.

«Саме підтримка української родини допоможе у майбутньому побороти домашнє насильство, дитячу безпритульність, поширення шкідливих звичок у молоді та інші проблеми. Тому компанія Avon побачила у проекті «Щаслива сім’я» велику користь для суспільства та має намір продовжувати співпрацю у цьому напрямку.» – говорить Ольга Іноземцева, Менеджер з корпоративно-соціальної відповідальності Avon.

Соціологічне опитування показало, що перше враження від зустрічі може задати напрямок розвитку стосунків (щасливі чи ні). На успіх пари від самого початку впливає ставлення партнерів до стосунків між чоловіком і жінкою, серйозність їхніх намірів. Пари, які керувалися раціональними міркуваннями під час  вибору один одного, відчувають себе менш щасливими. Для щасливого шлюбу перевагу слід надати почуттям та визначенню спільних цінностей.

Люди, задоволені собою та тим, як складається їхнє життя в інших сферах, переважно щасливі і в подружньому житті. Взаєморозуміння, кохання, прийняття іншого таким, як він є, та взаємне бажання вдосконалюватись разом, боротьба зі своїм его – фундамент щасливого шлюбу. Шлях до нещасливого сімейного життя лежить через обмани, нечесність з партнером.

Відповідно до результатів дослідження, великий вплив на стосунки подружжя мають батьки: чим більше батьки надають дітям свободи у вирішенні своїх питань (не втручаються в життя одружених дітей), тим більше шансів досягти взаєморозуміння та створити щасливу родину. Батьки кожної третьої з розлучених пар активно втручались у їхнє сімейне життя. Важливими є умови зростання кожного з подружжя. У тих людей, чиї батьки були щасливі разом, більше шансів на створення повноцінної та щасливої родини.  А 35% людей, чиї батьки регулярно сварились та бились, прийняли таку модель поведінки між подружжям за норму та втілюють її в своє життя.

Адріан Буковинський, глава фонду «Сім`я»: «Кожна епоха має свої виклики і свої завдання. Виклик сьогодення це сім’я! Якою є сім’я на сьогоднішній день? Найперше і в основному вона є неповною. Сьогодні поняття сім’ї викривлене. Люди, які створюють сім’ю і мають потребу до міцних і надійних взаємовідносин в переважній своїй більшості не можуть і не вміють їх собі забезпечити. Чому? Тому що не навчили, не показали приклад! Проведене соціологічне дослідження дає чіткі відповіді на питання що українську сім’ю будує, що руйнує і що робити далі.»

Згідно з висновками соціологічного дослідження «Фактори сімейного щастя», потребу у знаннях відчувають українці як ті в кого стосунки складаються нещасливо, так і щасливі. Пари зазначають необхідність спеціальних дисциплін у закладах освіти (школах та ВУЗах) та центрах сімейної  консультації. На різних етапах необхідна різна інформація:

  •      Неодруженим молодим людям: в розумінні, що є шлюб і, що вимагає від кожного (знайомство, мотиви, складні ситуації), що об’єднує, як не допускати та виходити з конфліктів.
  •      Одруженим, в яких є почуття і намір зберегти родини, але виникають складнощі у подружньому житті: усвідомлення праці над собою та стосунками і виходи з конфліктів.
  •      Батькам та дітям: розуміння, що бажання допомагати і втручатися у життя дітей може більше нашкодити, ніж допомогти.

Відзначимо, що якраз 15 травня поточного року урядом України було затверджено  Державну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2016 року, головним розробником якої було Міністерство соціальної політики. Представник Міністерства відзначив на прес-конференції, що завдяки висновкам дослідженню вперше Міністерство включило до програми такий важливий напрям, як підготовка людей до життя у подружжі.

Директор Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України, від якого фактично залежить як буде впроваджуватися нова державна програма сім`ї,  Руслан Колбаса заявив: «Проект зазначеної Програми передбачає розвиток 3-х пріоритетних напрямків державної політики щодо підтримки сім’ї, одним з яких є реалізація системної підготовки молоді до подружнього життя на території всієї країни.  

Для реалізації цього пріоритету Міністерством буде забезпечено:

1.        розробку та затвердження навчальної програми та методики з підготовки до життя в подружжі;
2.        навчання спеціалістів, які будуть готувати молодь до подружнього життя;
3.        впровадження програм підготовки молодих пар в регіонах.
     
Сподіваються, що основні положення та рекомендації, сформульовані в дослідженні, і в подальшому будуть використовуватися при формуванні та реалізації державної сімейної політики, а також при вирішенні конкретних завдань, які стоять перед науковцями, органами виконавчої влади та громадськістю в межах даної проблематики».
На питання журналіста чи не знімає з себе обов`язки влада, отримуючи допомогу від Фонду «Сім`я» та компанії Avon, Голова Фонду Адріан Буковинський відповів: «Результат нашої спільної соціальної роботи це якраз і є елемент громадянського суспільства. У Фонду та Avon є експертиза та ресурси і ми можемо представляти державі на розсуд наші висновки та ідеї».
Головним результатом першого у країні дослідження є постанова Кабінету Міністерства «Про затвердження Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року», що, зокрема, передбачає формування позитивного іміджу сім`ї як профілактику усіх негативних явищ у родині.
За плечима Фонду «Сім`я» стоїть десятирічний досвід підготовки молоді до життя у подружжі. Серед 40 000 людей, які брали участь у спеціальних освітніх програмах, лише менше 1% розлучень за 10 років!  Тож методика програм, на яку звернула увагу держава, має усі шанси вплинути на майбутнє нації завдяки підтримці сім`ї на ранніх етапах.

Ознайомитися з результатами Всеукраїнського дослідження «Фактори сімейного щастя» онлайн можливо на сайті програми  http://ostanovimnasilie.org.ua/ru/base/aggressor-psychology.

Відео конференції: http://www.ex.ua/413910416389

____________________________________________________________________________________

Довідка про соціальну програму AVON «Скажімо Ні домашньому насильству».

        Соціальна програма «Скажімо НІ домашньому насильству» була ініційована компанією AVON на міжнародному рівні у 2004 році і сьогодні діє у 50 країнах. У рамках цієї програми до кінця 2012 року компанією AVON було спрямовано понад $ 50 млн на підтримку інформаційних кампаній, освітніх програм і надання адресної допомоги благодійним організаціям тажертвам домашнього насильства.
В Україні діє з 2009 року. Проекти програми фінансуються за рахунок благодійних внесків тисяч жінок, які купують прикраси «Здійсни мрію» у каталогах Avon. З 2009 року Представники Avon та клієнти зібрали майже 1 000 000 грн благодійних внесків. 00% прибутку з продажу прикрас йде на:
1.        Фінансування Національної «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства 0 800 500 335 / 386;
2.        Забезпечення роботи єдиного інтернет-ресурсу, присвяченого проблемі насильства ostanovimnasilie.org.ua;
3.        Проведення освітнього проекту «Щаслива родина» –  регіональні семінари для людей, що опинилися у складних життєвих обставинах, та круглі столи із працівниками регіональних соціальних служб.
24 квітня 2013 року Avon разом провела першу в Україні Конференцію «Надання допомоги
постраждалим від домашнього насильства: проблеми, досягнення, перспективи», де зібрали 120 експертів з регіональних соціальних служб та громадських організацій.

Довідка про Благодійний Фонд «Сім’я»    http://www.bukovynski.com

Всеукраїнський благодійний фонд «Сім’я» створений у 2005 році кандидатом філософських наук Андріаном Буковинським. На сьогодні Фонд планує і працює над проектами, реалізація яких дасть змогу зробити відчутний вклад у духовне наповнення сім’ї, піднести самосвідомість сім’янина, сприятиме вкоріненню родинних цінностей у сім’ї.

Tatyana Verloka
PR and CSR specialist
5 Kharkivske shosse, Boryspil region, Kyiv oblast
Phone +38 044 230 36 00 Tie Line 3479 1418
Mobile +38 050 358 88 29
tatyana.verloka@avon.com

Please consider the environment before printing

http://tsn.ua/video/video-novini/v-ukrayini-zafiksuvali-duzhe-bagato-rozluchen.html?type=2

http://health.unian.net/ukr/detail/248549

http://life.pravda.com.ua/society/2013/06/13/131274/

http://www.radiosvoboda.org/content/article/25016301.html

http://svitmam.ua/community/nasha-semja/posts/150730

http://www.u-e-p.eu/news/2013/june/kriza-ukransko-sm-61-podrugnh-par.html

http://ipress.ua/news/kryza_ukrainskoi_simi_61_podruzhnih_par_rozluchayutsya_21

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.