К содержанию

Всеукраїнська Рада Церков підтримує Урядового уповноваженого з питань сім’ї

kabmin_3b_government_Ukraine_irs.in.ua

Всеукраїнська Рада Церков підтримує Урядового уповноваженого з питань сім’ї

Прем’єр-міністру України
ЯЦЕНЮКУ А. П.

Про Урядового уповноваженого
з питань сім’ї

14.03.2016 р. № 228

Шановний Арсенію Петровичу!

Передусім хочемо подякувати Вам за втілення у життя наміру, проголошеного з парламентської трибуни ще у листопаді 2015 року, про запровадження посади Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На наше переконання, це дуже важливе і актуальне рішення Кабінету Міністрів, з огляду на те, що “сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою” відповідно до статті 51 Конституції України.

Очевидно, що сьогоднішніх зусиль Уряду щодо формування та реалізації державної політики у сфері сім’ї є недостатньо, підтвердженням чого є кількість сиріт, дітей без батьківської опіки, одиноких матерів та статистика розлучень. Якщо до грудня 2010 року в Україні діяло окреме Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, то до теперішнього часу сімейна політика залишалася поза пріоритетними напрямками Уряду. З того часу відповідні функціональні обов’язки були перенесені від одного міністерства до іншого, що негативно вплинуло на кадровий потенціал їх реалізації, а у підсумку після численних реорганізацій загубилися серед інших напрямків діяльності Мінсоцполітики.

У Рекомендаціях парламентських слухань на тему «Сімейна політика України – цілі та завдання», затверджені Постановою Верховної Ради України від 08.12.2015 року № 854-VIII, наголошується: “Ситуація, що склалася в державі на даний час, потребує визнання сімейної політики однією з пріоритетних складових комплексної державної політики”. При цьому безпосередньо Кабінету Міністрів рекомендовано розробити проект Закону України «Про загальні засади державної сімейної політики» та до 1 грудня 2016 року затвердити державну цільову програму підтримки сім’ї на період до 2020 року.

Відтак, цілком доцільним є покладення на Урядового уповноваженого з питань сім’ї завдань щодо забезпечення комплексного і скоординованого підходу до формування ефективної державної сімейної політики.

Водночас нас турбує позиція окремих громадських активістів та ЗМІ, які розпочали інформаційну кампанію з дискредитації та шельмування призначеного на цю посаду пана Адріана Буковинського. Така реакція є не лише проявом зневаги до фундаментального права людини на свободу думки та вираження поглядів, але й проявом дискримінації, коли людині відмовляють у праві на роботу лише через її традиційні для українського суспільства погляди на шлюб та статеві відносини, які відповідають природі людини та конституційним засадам сімейної політики в Україні.

На наше переконання, у разі прийняття Урядом рішення про відставку пана Адріана Буковинського лише через звинувачення його у так званій “гомофобії”, це можна вважати тією самою дискримінацією та порушенням рівності трудових прав громадян України (стаття 21 КЗпП), проти чого виступали сьогоднішні опоненти Урядового уповноваженого з питань сім’ї під час наполегливого лобіювання законопроекту № 3442 у листопаді 2015 р.

Сам факт заперечення можливості для людини, в тому числі для державного службовця, мати традиційні погляди на шлюб і сім’ю, які між іншим відповідають законодавству України, є тривожним сигналом, коли ярлик “гомофоба” стає виявом тої дискримінації та зазіхання на свободу вираження поглядів, проти чого і виступають європейські партнери України. Вважаємо неприпустимою такого роду політику подвійних стандартів, яка всупереч статтям 34 і 35 Конституції України надає перевагу одному світогляду (зокрема, гендерному) шляхом заперечення будь-яких інших поглядів, у тому числі релігійних, на шлюб, сім’ю та статеві відносини.

Варто нагадати, що напередодні парламентських виборів у листі до керівників церков від 17.10.2014 року особисто Ви наголосили: “Принциповою є моя позиція щодо сімейних цінностей. Лібералом можна бути в сфері економіки, регуляторної політики, а не у тому, що стосується подружнього життя”. Це ж Ви підтвердили 16 вересня 2015 року на зустрічі з Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій, публічно висловивши готовність захищати традиційні моральні цінності українського народу. Сподіваємося, що ця Ваша позиція залишилася без змін.

Враховуючи зазначене, просимо Вас, шановний Арсенію Петровичу, не допустити прецеденту трудової дискримінації на рівні Кабінету Міністрів України та забезпечити належну роботу Урядового уповноваженого з питань сім’ї та його Апарату задля формування і реалізації ефективної державної сімейної політики.

За дорученням Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій,

З повагою,

Леонід ПАДУН
Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій,
Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви

ПосиланняВсеукраїнська Рада Церков

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.