К содержанию

Учням 9-11-х класів на уроках розповідатимуть про стосунки між хлопцями та дівчатами

Знайомити підлітків з основами сімейного життя запросили фахівця Адріана Буковинського, який вже понад 10 років займається пропагандою подружнього життя в Україні. І вже третій десяток років перевіряє свої теорії на практиці разом із дружиною Марією. Наразі він планує поділитися своїми знаннями з учнями 10 шкіл Дніпровського району. Протягом виховної години він розповідатиме учням 9-11 класів про засади побудови стосунків між хлопцями та дівчатами. Перші лекції відбулися цього тижня.

– Пане Адріане, про що піде мова на ваших лекціях?

– У Києві, як і в цілому по Україні, показник розлучень – 54-56 %. Це офіційна статистика за роки незалежності держави. Основна причина негараздів полягає у непідготовленості людей до подружнього життя і нерозумінні, що є сім’я. Тому вже давно було необхідно впровадити курс, який би формував і готував до події, яка є найважливішою у житті. Для того, щоб створити сім’ю, слід готуватися та вчитися, як ми вчимося бути фахівцями у тій чи іншій галузі.

– З чого складається ваша методика підготовки людей до подружнього життя?

– За 10 років, що я працюю у цьому напрямі, вироблено комплексний підхід, який може змінити ситуацію. Підготовка до подружнього життя складається з трьох етапів: дальший (за часом), ближній та безпосередній. Дальша підготовка до подружнього життя повинна відбуватися у сім’ї з моменту зачаття і до повноліття особи. Відпові дальність повинна лежати на батьках. Проте якщо батьки самі не вміють будувати стосунки, то вони не можуть це передати дітям. Це велика проблема. Ближній. Цей етап розрахований на людей, які планують створити сім’ю в подальшому, однак поки це питання для них неактуальне. Мова про молодь: студентів, підлітків-школярів. І тут ми говоримо про впровадження необхідної дисципліни, у межах якої можна показати красу стосунків, їхню послідовність… Мета – допомогти людині побачити красу того, що є сім’я. Безпосередня підготовка стосується людей, які вже вирішили створити сім’ю найближчим часом. Для них ми проводимо курси «Підготовка до подружнього життя». Вони тривають впродовж місяця. За 10 років практики я підготував більше 6 000 пар.

– У якій формі відбуватимуться ваші заняття у школах району?

– У формі презентаційної лекції. Вона триватиме годину. За цей час ми хочемо допомогти людині усвідомити, що стосунки – це серйозно. Тому що є така загальна помилка, коли людина вважає, що все знає про стосунки, все знає про сім’ю. Якби всі все знали, то ми не мали б такої статистики. Це є доказом того, що знань не вистачає.

– Наскільки мені відомо, ваші лекції будуть доступні лише мешканцям та школярам Дніпровського району. Чому так?

– 20 грудня 2011 року Верховна Рада України прийняла Постанову про рекомендації парламентських слухань на тему: «Інститут сім’ї в Україні: стан, проблеми та шляхи їх вирішення». Спираючись на це, я і фонд Олеся Довгого та Катерини Горіної хочемо на прикладі Дніпровського району змоделювати всі етапи підготовки до подружнього життя. Це буде ціла низка заходів. Я вестиму безкоштовні зустрічі у школах, тематичні зустрічі і семінари для одружених, семінари про роль батька. Впродовж року ми прагнемо відшліфувати комплексну роботу.

– Чи мали ви подібний досвід спілкування з учнями, чи це буде вперше?

– Ми започаткували подібні пілотні проекти у Конотопі та Броварах із місцевим управлінням освіти. Там ми охопили всі школи: 10 – у Конотопі, 10 – у Броварах. Нам вже відомо, наскільки це позитивно впливає.

– Тим, хто не зможе відвідати ваші лекції, проте бажає отримати знання, як можна це здійснити?

– За підтримки фонду Олеся Довгого та Катерини Горіної минулого року ми відзняли відеокурс, який має назву «Життя в подружжі. Шлях до успіху». Тож батьки чи діти можуть скористатися відеоматеріалами. Там понад 7 годин матеріалу. Він дає можливість навести елементарний порядок у голові. На чому все це будується, у чому логіка… Коли людина буде розуміти логіку та послідовність, то це вже величезний позитив.

З особової справи

Адріан БУКОВИНСЬКИЙ народився 5 грудня 1967 року у Львові. У 1991 році здобув вищу освіту у Львівському політехнічному інституті за фахом інженер-будівельник. Згодом працював у бізнесі та керував державним підприємством. У віці 30 років почав працювати у Комісії родини при Греко-католицькій церкві (Львівська архієпархія). З 2005 року є президентом Всеукраїнського благодійного фонду «Сім’я». У 2006 році Головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту Київської міської держадміністрації запросило його до співпраці. Зараз здобуває науковий ступень – кандидат філософських наук – у Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова. Тема його дисертації: «Сім’я як соціокультурний феномен України». Одружений, виховує доньку 19 років та сина 6 років.

Автор: Ганна БДЖІЛЕНКО
Посилання на оригінал статті

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.