К содержанию

У Києві пройшла творча зустріч “Сімейна тематика в ЗМІ”

“Ви можете робити те, чого не можу робити я.

Я можу робити те, чого не можете робити ви.

Разом ми можемо творити великі справи”.

Мати Тереза

10 грудня у Києві відбулася творча зустріч: «Сімейна тематика у ЗМІ: свіжі ідеї для відомої теми».

Спікером зустрічі виступив Андріан Буковинський, який є головою благодійного фонду «Сім’я», сімейним консультантом та автором курсу з підготовки до подружнього життя. Підримати чоловіка та батька прийшла його команда: дружина та донька, адже сам Адріан позиціонує себе, перш за все, «чоловіком Марії».

Учасниками семінару стали представники різних громадських організацій, журналісти та небайдужі люди, які бажають розповсюджувати сімейні цінності.

«Хто формує свідомість людини у суспільстві?» – питання, яке стало початком розмови спікера з аудиторією. Експертом зазначено, що це ЗМІ, родина, школа, церква та інститути громадянського суспільства, де саме мас-медіа «має максимальний вплив на формування свідомості людини, хоча і є дуже суб’єктивною інституцією».

Так, наводячи дані статистики, а також результати власних досліджень, голова благодійного фонду оприлюднив, що на сьогодні в Україні 57% розлучень, процент бесплідних пар більше, ніж 15%, біля 90% опитуваних молодих людей вважають дошлюбний секс нормою, а рівень довіри дітей своїм батькам – 12%.

«Основна проблема негараздів у суспільстві – непідготованість людей до подружнього життя. Ми здобуваємо освіту протягом 17 років, щоб стати фахівцем своєї справи. Але створення сім’ї – серйозніше завдання», переконаний експерт.

«В Україні тотальне порушення ієрархії цінностей. Сімейні цінності не в пріоритеті у мас-медіа. Зараз рівень журналістики зводиться до 4С: стресс, секс, скандал, сенсація», – проконстатував пан Буковинський.

Актуальними темами для висвітлення у ЗМІ сімейний консультант вважає дошлюбну чистоту, розкриття краси сімейного життя, ролі батька в родині тощо. Експерт переконаний, що журналіст сам має бути сформований на основі істинних цінностей.

Крім того, спікер запропонував створити «просімейне журналістське лоббі» у вигляді маніфесту, під яким зможуть підписатися журналісти, які б висвітлювали у своїх матеріалах сімейну тематику. На думку Адріана, це підніме рівень журналістів, які пишуть про «4С», та вплине на тих, хто приймає рішення на рівні держави щодо соціального життя.

У контексті заходу Адріан Буковинський окреслив суть своєї діяльності: «Сім’я має цілий ряд проблем. Проблеми були завжди. Скільки б сил не кидали, ми не вирішимо їх. Отже, ми пішли шляхом попередження проблем методом належної підготовки до подружнього життя».

Крім того, на зустрічі обговорювалися питання національної ідеї та патріотизму, необхідності ввести державні програми з етики сімейного життя, зокрема, у школах, а також підготовки відповідних фахівців для навчальних закладів.

Протягом обідньої перерви між учасниками відбулося неформальне  спілкування, в ході якого родина Буковинських показала запис соціальної акції для доньок і тат, яку вони проініціювали та нещодавно провели у Львові.

Друга частина зустрічі була присвячена пошуку медіа-ідей на сімейну тематику. Серед них знайшлися: он-лайн трансляції курсу з підготовки до сімейного життя, тематичні зустрічі вже підготовлених пар для обміну досвідом, висвітлення історій та інтерв’ю щасливих пар у друкованих мас-медіа, використання радіо- та телересурсів для проведення спеціальних програм сімейного характеру на постійній основі і за участю родин та експертів. Крім того, запропонували і роботу з фахівцями медичних установ для сприяння підвищенню авторитетності інституту сім’ї в країні (семінари для лікарів-гінекологів, зокрема).

Організаторами зустрічі стали Асоціація журналістів «Новомедіа», благодійний фонд «Сім’я» та громадянський рух «Всі разом!».

Довідка:

Всеукраїнський благодійний фонд «Сім’я» покликаний своєю діяльністю забезпечувати підтримку й допомогу багатодітним і малозабезпеченим сім’ям; сприяти захисту материнства й дитинства; допомагати талановитій творчій молоді тощо. На сьогодні Фонд планує і працює над проектами, реалізація яких дасть змогу зробити відчутний вклад у духовне наповнення сім’ї, піднести самосвідомість сім’янина, сприятиме вкоріненню родинних цінностей у сім’ї.

 

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.