Роздуми про молитву
По результатам проведеного Всеукраїнського соціологічного опитування (Про соціологічне дослідження), 81% молоді віком від 16 до 30 років вважають себе християнами.
А що значить бути християнином? Найбільш повну відповідь на це питання дає Новий завіт.
Кожен християнин зобов’язаний виявляти свою віру в своїх щоденних ділах, жити, як подобає християнину. «Як тіло без душі мертве, так само й віра без діл мертва» (Як.2,28.). Про те, як реалізовувати діла, відповідно до своєї віри, в нашому щоденному житті, можна говорити багато. Сьогодні ж, хочемо поділитись з відвідувачами нашого сайту, деякими думками про молитву.
Молитва – це розмова з Богом, і вона має надзвичайну велику силу і вплив на життя кожної правдиво віруючої людини, вплив на життя інших людей, вплив на життя суспільства в цілому. А силу і потенціал спільної молитви ніхто і ніщо не може подолати. Як сказано в Біблії: «Коли двоє з вас згодяться на землі просити, що б там не було, воно буде дано їм Моїм Отцем Небесним; бо де двоє або троє зібрані в Моє Ім’я, там Я серед них” (Мт.18,19-20).
Сьогодні наша країна переживає чергове випробування, пов’язане з епідемією грипу. Чи можемо, перебуваючи окремо на своєму місці, допомогти кожному українцю, чи можемо допомогти країні? Можемо! Як? Молитвою!
Наш сайт відвідують різні люди, і якщо в когось, читаючи ці рядки, виникне скепсис, то знайте, що про досвід сили молитви, конкретні чуда і зцілення в житті інших людей, ми, і багато близьких нам людей, ми можемо свідчити не годинами, не днями, а місяцями. Запевняємо, коли Ви повірите Богу і виявите до Нього повну довіру, то обов’язково почнете отримувати досвід життя з Ним. А досвід – це те, що неможливо заперечити.
Далі намагатимемось бути практичними і конкретними. Окрім загальновідомих молитовних практик, таких як ранішні, щоденні, вечірні молитви, Божественна Літургія та інші, хочемо познайомити вас з маловідомим досвідом молитви.
За спільним задумом та ініціативою, з 1 листопада 2009 року (21.00) члени Руху християнських сімей, почали дев’ятиденну неперервну молитву за Божу опіку над здоров’ям українців і за Україну, щоб кожен з нас вийшов мудріший і сильніший з цього випробування. Що означає дев’ятиденна неперервна молитва?
24 подружні пари вибрали для себе по одній годині доби і впродовж дев’яти днів моляться за вищевказане намірення. Таким чином, молитва не переривалась впродовж 216 годин. До них молитовно долучилися ще декілька сотень осіб з цілої України, у будь-який зручний для них час.
Вже впродовж трьох останніх років тисячі людей з цілої України моляться один за одного і за всіх, хто в особливий спосіб потребує молитовної підтримки. А це, в переважній більшості, різні життєві ситуації, пов’язані з випадками ризику втрати здоров’я і життя, прохання про зцілення від дуже важких хвороб, прохання про щасливе народження дітей, а також, прохання за Божу підтримку і скріплення у випадках смерті близьких нам людей.
За цей час до нас поступило понад 2500 таких прохань (в середньому до 70 щомісяця). І кожного разу ми молимось. Чому? Та тому, що нам небайдужа доля інших людей, навіть, якщо вона байдужа їм самим. Чому? Та тому, що це заповідь Господня, яку Він залишив нам: «Це моя заповідь, щоб Ви любили один одного, як я Вас полюбив!» (Ів.15,12.).
Скільки раз, впродовж років, на різних тематичних зустрічах, я прошу людей пригадати приклад вияву любові до ближнього із свого життя. Багатьом з них, так одразу, важко пригадати якийсь конкретний приклад, і це дуже прикро. Хоча, коли ставлю питання інакше, і прошу пригадати випадки, коли Ви були свідком того, що хтось потребує допомоги? Одразу ж на думку кожному приходять чимало життєвих ситуацій. Так чому ж часто люди бувають байдужими до потреб ближнього. Відповідь проста і вона випливає знову ж таки з Біблії (Лк.10,25-37).
Людина дуже швидко вміє знайти для себе виправдання – не поступити так, як цього вимагають обставини, совість і сумління. (Відповідно до статистичного дослідження, молодь у своїх життєвих пріоритетах ставить турботу про інших людей на останнє місце).
Натомість, тим людям, які діляться конкретними життєвими ситуаціями вияву любові до ближнього, я завжди задаю питання: «Що Ви відчували, коли зробили цей вчинок?» І відповідь кожного завжди універсально однакова: «Мені було приємно, мене наповнювали приємні почуття!» Так що ж виходить? А виявляється, що коли я відкритий на потреби ближнього і роблю щось для вирішення цих потреб, то мене завжди наповнюють приємні почуття. Такі вчинки ушляхетнюють людину, піднімають її гідність і формують заслужену повагу в її оточенні. Ми переконані, що неможливо бути правдиво щасливим в житті, не виявляючи любові до ближнього.
Проте, повернемося ще до однієї форми спільної молитви, участь в якій беруть багато людей в Україні. Як це працює?
Станом на сьогоднішній день, створено СМС-спільноту (Спільноту Молитовного Служіння), що являє собою лише вияв особистої віри і свідомості, участь в якій абсолютно добровільна.
Загальновідомим є факт активного використання мобільного зв’язку у повсякденному житті українців. Тому ми разом погодились, що його використання, а саме SMS-листування є однією із найзручніших опцій сучасної комунікації. Ми розробили своєрідну SMS-схему, суть якої полягає у проханні про молитву. Нею охоплені всі члени СМС-спільноти ( і Руху християнських сімей в тому числі). Якщо у когось виникла гостра потреба у спільній молитві за будь-яку проблему, власну, чи рідних або близьких (хвороба, аварія, складна життєва ситуація та багато іншого), то він надсилає повідомлення на один спеціально визначений для цього номер. З даного номера йде розсилка повідомлень на декілька гілок, по горизонталі, тобто на декілька номерів. Потім схема діє за принципом своєрідних ланцюжків – коли одна людина пересилає SMS-прохання іншій людині і так далі вниз по вертикалі. Так, у дуже стислих часових межах, за конкретну проблему моляться всі учасники схеми. Це дає неперевершений ефект як для людей, що надіслали прохання, так і для всіх, хто молився в цьому намірі. Свідчень про чуда зцілення і дії Божої є надзвичайно багато (зцілення від онкозахворювань, покращення стану або повне одужання від різних недуг, щасливе народження дітей, вирішення критичних життєвих ситуацій, а також часто поява спокою і внутрішнього зцілення в результаті втрати близької людини в різних обставинах і багато іншого). Робота такої схеми дає можливість всім її учасникам співпереживати одні за одних, розвиває відчуття відповідальності за вирішення тих чи інших проблем, чим зближує всіх членів СМС-спільноти між собою.
Часто можна почути запитання: «А як молитися?». Довільно! Головне, щоб щиро і з вірою. Наприклад – Ви отримали прохання про молитву. В цей час Ви знаходитесь в стані розмови з кимось. Прочитавши текст SMS і зваживши, що допомога, яку хтось потребує є більш важлива, чим зміст Вашої розмови, Ви перервете цю розмову і з глибини свого серця попросите Бога Його допомоги і участі в конкретній ситуації. А зробити це можна за посередництвом короткої молитви, наприклад «Отче наш», або своїми словами.
Натомість, якщо в подібній ситуації, прочитавши SMS, Ви подумаєте: «Ну скільки можна? Ввечері, якщо буде час то помолюсь». Тоді не моліться взагалі, таку послугу нікому робити не потрібно.
Ось основні правила користування SMS-схемою:
1. Стандартне SMS-повідомлення з проханням про молитву:
а) починається вітанням «SIH!» (скорочено – Slava Isusu Hrystu).
б) Прохання має бути ЧІТКО СФОРМУЛЬОВАНЕ (напр., не просто за здоров’я, а за одужання чи зцілення, адже здоров’я є навіть у того, хто лежить у реанімації на апараті штучного дихання, чи Боговедення лікарям… тощо).
в) Перед відправкою SMS з проханням ІНІЦІАТОР має сам молитися у цьому намірі мінімум 10 хвилин, якщо це дозволяють обставини (це також допомагає правильно сформулювати прохання).
г) SMS надсилаються лише ЛАТИНИЦЕЮ (кириличні букви збільшують в двічі-тричі довжину SMS, час та вартість відправки) довжиною до 160 символів включно з підписом.
д) Під час екзаменаційних сесій ми молимось один раз в червні та кінці грудня за успішне складання іспитів усіма студентами. Тому прохання – не надсилати особисті прохання за екзамени.
е) SMS, що не відповідає описаним правилам, не розсилається.
є) Повідомлення необхідно відправляти на номер (додається після реєстрації учасника).
2. SMS-прохання потрібно пересилати ОДРАЗУ ж після його приходу.
3. У випадку поломки, втрати телефону, від’їзду закордон, перебування в зоні недосяжності тощо, одразу повідомляйте на телефон технічної підтримки SMS-схеми (додається після реєстрації учасника).
4. Якщо до Вас певний час (4-7 днів) не надходять SMS-прохання, обов’язково телефонуйте на номер, з якого їх Вам надсилають, або на номер телефону технічної підтримки!
Деякі приклади написання SMS-прохання (автентичні):
«SIH! Molimosja za Bozhu lasku zcilennya Anny I bohovedennya likariv (zavmerla dytyna na 6 mis. vahitnosti, likari boryatsya za zhytya materi)».
Xrystya,Lviv
«SIH! Molimosja za vdalu operaciju dla Vandy (19r. rak mozku) blahoslovennja likarjam, blahodat hreschenia dlja ii mamy ta babusi.»
Olena, Chernivci
«SIH! Molimosja za pokajannja, pryjnatja Isusa Gospodom svoho zytja, ukriplennja viry batkiv Artema(3tyzni, rodova travma) I joho zcilenja.»
Natasha, Rivne
«SIH! Prosymo molytvu za upokij dushi Ihora 45r.(insult) ta zmicnenja viry dlja ridnyx. Djakyjy. »
Orest, Lviv
«SIH! Molimosja za Bozu opiku, Bohovedenja likariv, vdalu operaciju ta zcilennja Vladyslava (9r. z ditbudynku, operacija na holovi) na slavu Bohu!»
Nina, Kyiv
Для координації правильного функціонування SMS-схеми назначено декілька відповідальних в Україні, і я, Адріан Буковинський, є одним з них. Тому, хто виявить бажання долучитися до СМС-спільноти, необхідно надіслати мені повідомлення, скориставшись розділом «Контакти» на нашому сайті. В повідомлені необхідно вказати наступну інформацію:
1. Ваше ім’я та прізвище.
2. Номер мобільного телефону, на який Ви хочете отримувати SMS.
3. Ваш e-mail.
4. Ваше місце проживання (достатньо назву населеного пункту).
5. Підтвердження Вашої готовності пересилати SMS-повідомлення на ще один номер (враховуючи, що середня кількість SMS-повідомлень становить 70 в місяць, будь ласка, попередньо оцініть свої фінансові можливості щодо пересилки SMS іншій людині).
6. Ви також можете повідомити про неможливість подальшої пересилки SMS, у зв’язку з важким фінансовим становищем. В цьому випадку ми зможемо включити Вас також буде включено в SMS-схему, але, на превеликий жаль, кількість таких пільгових місць обмежена.
Після реєстрації Вам буде надіслано номер мобільного телефону, на який надсилаються SMS про молитву і номер мобільного, на який Вам буде необхідно пересилати SMS. Також Ви отримаєте номер телефону, за яким зможете з’ясувати будь-які технічні питання, якщо такі будуть виникати в процесі користування SMS-схемою. Попереджаємо, що у разі недотримання правил, Вас автоматично буде виключено з SMS-схеми.
В цій схемі беруть участь тисячі людей з усієї України, які ідентифікують себе з СМС – Спільнотою Молитовного Служіння.
Пам’ятайте, багато осіб сподіваються саме на Вашу молитву, тому не легковажте своїми можливостями і зобов’язаннями!
Дуже багато можна писати про молитву і її чудодійну силу, але завершити цю замітку хочеться наступним переконанням. Нас, християн, які прагнуть жити і живуть по-християнськи – багато. Ми не сумніваємось, ми не торгуємо і не маніпулюємо переконаннями, ми живемо Божими законами і віримо, що з Божим благословенням здолаємо любі негаразди і гідно проживемо своє життя на користь собі, ближньому і Україні.
Важко підсумувати цю думку краще, ані ж це сказано у вірші «Інші».
Адріан Буковинський
Достатньо з нас тих обіцянок,
Яким повірили в свій час.
Вже наступає той світанок,
Який згуртує усіх нас.
Є люди, які звуться Інші,
Які не всім відомі в світі цім,
Але які готові для Вкраїни
Пожертвувати мало не усім.
Вони не обіцяють манни з неба,
Їх дії не в ілюзіях пливуть,
Ці люди знають, що народу треба,
Будують, вірять, люблять і живуть.
Живуть і прагнуть, щоб в Державі нашій
Народ був, як єдиний моноліт,
Щоби щасливим був, веселим і багатим,
Щоб не ділили нас на захід і на схід.
В їх спільнім прагненні живе духовна сила,
В їх спільнім думанні живе надії дар,
В їх спільнім баченні Вкраїна – та країна,
Народ якої втілить Божий план.
Марія Буковинська
Коментарі
Немає коментарів до цього запису.