К содержанию

Про результати курсу для молоді

В період з 23 березня по 16 квітня 2009 року на базі Національного лісотехнічного університету України (м.Львів) було проведено Курс ближчого приготування молоді до життя в Подружжі. Курс складався з 16 тематичних зустрічей (в т.ч. зустріч з батьками молоді). Після закінчення курсу млодим людям було запропоновано анонімно дати відповідь на ряд поставлених запитань.

Ці відповіді, безпосередніх учасників програми приготування молоді до життя в подружжі, дають об’єктивну оцінку, щодо необхідності і ефективності дії цієї програми. У приведеній таблиці підсумовано відповіді молоді на частину поставлених в анкеті запитань.
В анкетуванні прийняло участь  30 осіб.

Дівчата – 21.

Хлопці – 9.


Питання Варіанти відповідей Відпо-відь %
1 Чи потрібні для молоді такі курси? Так 30 100
Ні
2 В загальному курс був… Дуже цікавий 27 90
Цікавий 3 10
Нецікавий
3 Ваше розуміння сутності подружнього життя завдяки зустрічам на курсах Поглибилось 21 70
Вперше серйозно задумався над сутністю подружнього життя 9 30

Нічого не змінилося

4 Ваша оцінка інтенсив-ності курсу. 15 зустрічей це…

Мало

9 30
Нормально 20 67
Забагато 1 3
5 Чи були б Ви зацікавлені в подальших зустрічах, на базі Руху християн-ської молоді, за який відповідальні організатори курсу? Так 30 100
Ні

Нижче зацитуємо декілька відповідей молоді на запитання в анкеті:
«Чи цей курс Вам допоміг? Якщо так, напишіть, будь ласка, чим?»

Дівчина: «Так, мені цей курс допоміг. Після прослуховування цих зустрічей, я почала задумуватися над питаннями, які давно чула, знала, але ніколи не думала про них. Наприклад: що таке закоханість, а що таке любов? Я зрозуміла, що я ніколи не любила хлопців. Якщо я зустрічалась з кимось, (це було рідко, бо мені здавалось, що мене мало люблять), то я завжди чекала, що все має бути тільки для мене і любити мають мене. І тільки після цього курсу, я усвідомила, що любов, в першу чергу, потрібно дарувати. І якщо чесно, дивлячись на теперішні подружжя, я частково боялась виходити заміж. Але після того, як я побачила, що щасливі подружжя дійсно існують, і що все можливо, якщо прикласти трошки зусиль, я зрозуміла, що в мене все буде добре!»

Дівчина: «Цей курс мені дуже допоміг. Я почала по-іншому дивитися на світ, знаходити свої помилки і виправляти їх. Вперше я серйозно задумалась над подружнім життям. Що треба працювати над тим, щоб життя було щасливе, щоб у сім’ї було взаєморозуміння, любов, а головне – віра в Бога. Щоб не виникало при кожному конфлікті великої проблеми, яка призвела б до важких наслідків, треба навчитись обходити ці конфлікти, вислухати всі пропозиції і приймати спільні рішення. Цей курс допоміг мені побачити цей світ реальним і знайти себе в ньому.»

Дівчина: «Я відчуваю, що так. І те, що я почула, я вже переказую своїм друзям. Телевізор, журнали, інші засоби інформації дуже спотворюють реалії людського життя та людських відносин. Я буду старатись вдосконалюватися і буду працювати над тим, щоб мати щасливу, християнську сім’ю.»

Дівчина: «Так, допоміг, за що я дуже Вам усім дякую. Я дуже хочу продовжувати наші зустрічі, ще більше навчатись жити по-християнськи і бути ближче до Бога. Лекції допомогли мені знайти відповіді на багато життєвих запитань, вирішення стосунків, на що треба звернути найбільше уваги, як вміти говорити, любити і довіряти. Я зрозуміла суть дозрілості до подружжя, зрозуміла суть діалогу і морального виховання. Дуже б хотіла це все втілити в життя, щоб ці заняття реалізовувалися в подружньому житті і допомогли дійсно стати щасливим. Я знаю, що все в моїх руках – я буду старатись.»

Дівчина: «Я думала, що про все мені вже відомо, але я ніколи не намагалась реалізувати теорію на практиці. Тепер я розумію, що маю таку можливість. Для себе я взяла дуже багато цінного. Я глибоко задумалась про всі ці речі і я щаслива, що мала можливість бути присутньою. Невже такі прості речі, можуть мати таку велику дію і вплив на людину? Так, можуть! Дуже дякую!»

Дівчина: «Так, звичайно, ви мені дуже допомогли, адже я була заклопотана лише собою і своїм горем, а саме ви показали мені, що я справді щаслива людина. Я можу ходити, розмовляти, давати поради, підтримувати і допомагати людям – а це найбільше щастя на землі. Ви також навчили мене, що усе потрібно покладати на Бога, вірити і робити по вірі усі вчинки, любити ближнього і просто бути собою у будь-яких обставинах.»

Хлопець: «Допоміг. Такі курси потрібні, дякую вам, що з’явились в потрібний час і саме в цьому місці. Я дізнався багато нового, поглибив свої знання. Ви пригадали те, що ми знаємо, але не застосовуємо. Я поглибив свою віру в Бога, став більш впевненим, впорядкував думки, став прислухатись до почутого поряд…
Намагаюся стати такою людиною, з якою можна було б прожити своє життя.»

Дівчина: «Цей курс, в першу чергу, дав зрозуміти, для чого я живу, і яка ціль має бути в житті. Пояснив, що означає “любов”, і що дуже важливо бути відвертими з людьми, не прагнути бути кимось, а навчитися бути самим собою. Досить доречним був діалог з психологом. Скажу чесно, дізналась для себе дуже багато корисних речей, отримала відповіді на деякі свої питання, але і появились ще більше нових питань, на які я вже сама повинна знайти відповіді. Але сподіваюсь Господь Бог мені в цьому допоможе.»

Хлопець: «Так, цей курс був надзвичайно інформативним для мене. Я зрозумів,що я далекий до створення сім’ї, чи навіть якісного зустрічання. Також прослухавши цей курс, моя віра в Бога дуже поглибилась. У мене виникло бажання читати Святе Письмо і звернутися до Бога. Цей курс відкрив мені очі на такі речі у стосунках, які  до того здавалися дрібницями.»

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.