К содержанию

Курс «молодої сім`ї» допомагає запобігти розлученням – експерт

Спеціальна навчальна програма, яку проходитимуть пари перед вступом у шлюб, здатна суттєво скоротити статистику розлучень. В цьому переконаний член Громадської Ради при КМДА, Президент ВБФ «Сім’я», кандидат філософських наук, Адріан Буковинський.

За словами експерта, «родинна криза», що призвела до зростання числа розлучень, була породжена відсутністю впродовж багатьох років дієвої та комплексної державної сімейної політики.

«За роки Незалежності всі зусилля держави щодо сім’ї були спрямовані на прагнення забезпечити економічну складову – значно збільшена матеріальна допомога при народженні дитини, допомога одиноким матерям та сім’ям з дітьми тощо. Натомість морально-духовна та етична сторона відійшли на другий план, – зазначає А.Буковинський. – Таким чином, найбільш видима проблема в царині сім’ї полягає в тому, що люди, хоч і мають внутрішню потребу до побудови міцних та надійних взаємовідносин – просто не вміють будувати такі стосунки. Ця проблема підсилюється кризою ієрархії цінностей».

На переконання експерта, саме психологічна неготовність пар стала причиною того, що майже 62% молодих українських сімей розпадаються у перші роки подружнього життя – від 3-х місяців до півтора року. Саме в цей період між чоловіком та дружиною виникають непорозуміння, недовіра, фінансові труднощі, які вони не навчені долати спільно.

У той же час фахівець зауважив, що за останній рік поширилася інформація про позитивну динаміку – начебто відсоток розлучень почав скорочуватися, однак таку «псевдостатистку» можна пояснити тим, що зросла кількість цивільних шлюбів. «Формально розлучень стало менше, але це не означає, що зникла проблема і українські сім`ї раптово стали міцними. Серед пар, які живуть в громадянському шлюбі, 95% через певний проміжок часу розходяться», – говорить А.Буковинський.

З огляду на це, як вважає він, освітні програми для пар, які мають намір вступити у шлюб, повинні стати невід’ємною складовою державної політики, тим паче, що Україна має величезну наукову і педагогічну спадщину, традиції та християнські основи.

«Подібні програми ми почали реалізовувати у Києві близько 7 років тому, і на сьогодні їх слухачами стали понад 10 тисяч киян. Зокрема за ініціативи Управління сім’ї, молоді та спорту Департаменту освіти і науки молоді та спорту КМДА, діє програма «Щаслива сім’я», яка допомагає парам ефективно долати виклики сьогодення в царині побудови стосунків та створення щасливої сім’ї», – зазначає А.Буковинський.

При цьому він також повідомив, що ефективність реалізації цієї програми підтверджується тим, що досвід столиці знайшов своє відображення у «Держаній соціальній програмі підтримки сім’ї до 2016 року», де одним із пріоритетів визначено саме підготовку молоді до життя в подружжі.

«Таким чином з 2014 року пройти «курс молодої сім`ї» зможуть наречені не лише кількох міст, а всієї України. І це лише перші кроки у формуванні дієвої та ефективної сімейної політики, мета якої полягає у відродженні, формуванні та підтримці морально здорової, щасливої української сім’ї та родини», – підсумував А.Буковинський.

* Ознайомитися Програмою «Щаслива сім`я» та відгуками учасників можна на сайті http://happy-family.kiev.ua

http://kievcity.gov.ua/news/11154.html

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.