К содержанию

IV Всеукраїнський форум сім’ї: “Національний сімейний рух – це не ідея, а реальність!”

Національний сімейний рух – це не ідея, а реальність!

 

1 березня у Києві Всеукраїнський Форум сім’ї вчетверте зібрав близько тисячі делегатів зі всіх областей України, гостей зі США, Ірландії, Литви, Латвії. Громадські активісти, представники влади та ЗМІ, священнослужителі, військові зібралися у столичному Українському домі з метою підтримки та зміцнення інституту сім’ї як головного фундаменту для відродження країни. 

 

На сімейний форум вперше завітала багатодітна родина Ковалевичів з Рівненщини, що виховують дев’ятнадцятеро біологічних дітей. Батько 11 донечок та вісьмох синів зазначив, що діти – це подарунки неба та закликав не боятися народжувати дітей. Після його виступу багато хто жартував, що сьогодні запроваджується мода мінімум на трьох дітей, максимум на дев’ятнадцять. 

Адріан Буковинський, координатор Всеукраїнського форуму Сім’ї у своєму виступі констатував: «Національний сімейний рух – це не ідея, а реальність. Громадянське суспільство впливає і визначає процеси формування, розвитку і підтримки української сім’ї

Україна сьогодні є одним із лідерів захисту сімейних цінностей. Протягом 2018 року понад 200 тисяч учасників долучилися до вуличних акцій на підтримку сім’ї. Також були проведені 16 обласних форумів сім’ї, які консолідували проактивну спільноту в регіонах щодо відстоювання сім’ї за Божим задумом та протидії зовнішнім чужинницьким ідеологіям та внутрішнім загрозам. Іноземні гості, Президент Всесвітнього Конгресу сімей Брайан Браун зі США, депутат Сейма Латвії Інга Біте, засновник просімейного руху в Ірландії Лоркан Прайс, запевнили українців, що вони рухаються в правильному напрямку та закликали не піддаватися на закиди з Заходу щодо ґендерної ідеології.

Проте нинішній стан сім’ї в Україні все ж можна охарактеризувати як критичний: українська нація стабільно зменшується, впродовж останніх років кількість населення щорічно скорочується на 250 тис. осіб, за роки незалежності кількість українських дітей зменшилася вдвічі (з 14 млн. до 7 млн.); внаслідок цього Україна нині входить до тридцяти «найстаріших» країн світу за часткою осіб віком 60 років і старше; рівень розлучень стабільно високий і становить понад 60%, через що понад 4 млн. дітей росте без батька, а близько 25% дітей виховуються в проблемних сім’ях (алкоголь, наркоманія, насильство тощо).

 

«Український народ впродовж багаторічної історії ввібрав у свою культуру найкращі моральні і християнські цінності, які стали основою для побудови міцної і щасливої родини, що завжди було головною цінністю наших батьків і прадідів. Однак сьогодні ми повинні захищати українську родину, яка зазнала серйозних руйнувань протягом останнього десятиліття. І в цьому об’єдналися навіть політики перед виборами. Водночас, різні деструктивні сили активізувалися і використовують усі можливості, щоб зруйнувати українські сімейні і духовні традиції, нав’язуючи аморальні цінності» – зазначив Павло Унгурян, народний депутат України, координатор Національного сімейного руху. 

 

Результом Форуму стала Резолюція, у якій учасники Всеукраїнського форуму сім’ї наголосили на природній суті подружжя та родини – законного союзу чоловіка і жінки, які народжують/адаптують та виховують дітей. Згідно з Конституцією України, національним законодавством та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання розвивати та захищати інститут сім’ї. Сімейна політика є ключовою складовою стратегії національної безпеки України. Захист інституту сім’ї повинен стати пріоритетним у державній політиці та національній стратегії. 

Першою відповіддю Уряду на вимоги учасників Всеукраїнського форуму сім’ї стало ухвалення 13 березня рішення, яким Кабінет міністрів запровадив виплату щомісячної грошової допомоги у розмірі прожиткового мінімуму на дитину віком до 6 років, що проживає у багатодітній родині. Постанова Уряду вступає в силу вже з 1 квітня 2019 року, а відповідні виплати почнуть отримувати родини, у яких народжується третя, четверта та наступні діти.


Фільм “Захистимо Україну” можливо переглянути тут

Більше світлин з форуму тут

Усі матеріали з форуму є у вільному доступі тут

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар