К содержанию

Хода містами України 2018

Подібні заходи відбуваються вже в Україні щорічно, але цього року вони пройшли ще з більшим масштабом та кількістю учасників.

Починаючи з 10 травня, майже щонеділі міські парки та центральні площі багатьох міст України перетворились на святкові майданчики з багатьма локаціями для сімейного дозвілля. Інтерактивні ігри для дітей, цікаві майстер-класи, святкові концерти, марші наречених, виступи музикантів, танцювальних колективів та співаків та просімейні марші, – все це чекало на учасників заходів.

У більшості міст свято поєднували також з просімейною ходою, яка об’єднала священиків різних конфесій, щасливі родини, в тому числі багатодітні, небайдужих людей, які таким чином декларували свою підтримку родинним цінностям. Заходи почались напередодні Дня сім’ї, який вже офіційно був затверджений в Україні 13 травня.

Хронологія заходів

12-13 травня 

На вихідні 12-13 травня городяни таких обласних та районних міст, як Фастів, Каховка, Бровари, Херсон, Житомир, Обухів, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Черкаси, Дунаївці та Миколаївка спостерігали, як на центральних вулицях міста пройшли фестиваль “Всі разом за сім’ю” та марші за сімейні цінності.

Каховка

12 травня в Каховці відсвяткували День матері та День сім’ї. Захід проходив під девізом “Міцна родина – щаслива Україна”. Святкова хода, у який взяли участь кілька сотень городян, пройшла від ДК «Меліоратор» до площі старих дубів. На малечу чекав святковий концерт, різні акції та майстер-класи, ігри, квести та вікторини. На святі працював ярмарок, спеціальні фотозони, а на закінчення в небо були запущені кольорові кульки.

Херсон

В Херсоні Свято сім’ї 12 травня пройшло на трьох локаціях. Дитяча програма, конкурси для батьків, фотозони, розваги для дітей, майстер-класи, батут, конкурси для дітей і дорослих, лаунж зона та інші заходи чекали на відвідувачів торгово-розважального центру «Фабрика», Шевченківського парку, а також мікрорайону Шуменскій на території Свято-Троїцького собору.

10 червня в Херсоні також пройшла хода на захист сімейних цінностей:

Фастів

12 травня центральними вулицями міста Фастова (Київська область) декілька сотень городян пройшли святковою ходою з метою привернути увагу суспільства до проблем сучасних сімей. В руках учасники заходу несли яскраві транспаранти із просімейними гаслами. Після маршу біля місцевого Палацу культури відбувся святковий концерт.

https://www.facebook.com/109076629221303/videos/1484920974970188/UzpfSTEwNTU0ODgzMzQ2MDk3NDk6MTA1NTU3Nzk0NzkzNDEyMQ/?modal=admin_todo_tour

Житомир 

Понад 3000 Житомирян об’єдналися в ході навколо Свята Сім’ї в День Матері. Михайлівська була вщент переповнена. Понад 50 різноманітних локацій, виступи дитячих колективів… Приємно, що основними ініціаторами і реалізаторами подібного дійства виступили спільно Церкви Всіх Християнських конфесій м. Житомира разом с Мерією, за що ми також їм вдячні. Негода не була перешкодою

Івано-Франківськ

13 травня Івано-Франківськом пройшов Марш за життя і сімейні цінності, який традиційно відбувається уже протягом декількох років. “Зберегти життя та сім’ю!” під таким гаслом відбувся просімейний марш. До Маршу долучилися сотні іванофранківців і гостей міста, представники духівництва різних християнських конфесій. Вони несли плакати, які красномовно зазначали “Народився сам – дай народитись і іншому” тощо. Організатори під час ходи закликали людей не порушувати Божі заповіді, а владу – не приймати нехристиянські закони. Марш пройшов від площі біля пам’ятника Івану Франку до Вічевого майдану. Наприкінці маршу його учасників привітали зі сцени священики та урядовці – митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир (Війтишин), єпископ Бучацький УГКЦ Дмитро (Григорак), старший пастор Церкви Християн Віри Євангельської Івано-Франківська Юрій Веремій, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків; а місцеві співаки подарували незабутню святкову атмосферу своїми піснями.

Про головне в деталях. М. Возняк. А. Буковинський. Марш за життя та сімейні цінності

Львів

У Львові 13 травня пройшло Свято Родини під гаслом “Буде родина – буде Україна!”. Спочатку городяни зібрались біля пам’ятника Тарасу Шевченку, де до них із вітальним словом на підтримку інституту сім’ї звернулись представники міської та обласної влади й духівництва різних християнських конфесій Львова.

Віче завершила спільна міжконфесійна молитва за Божу благодать на всіх сім’ях України, і свято продовжилось святковою ходою вулицями Львова на підтримку української традиційної родини.

Бровари

У місті Бровари 13 травня бульваром Незалежності пройшла хода на підтримку сім’ї. Після маршу учасники ходи завітали до МКЦ «Прометей», де святкування продовжилось виступами та концертом. Присутніх привітали представники релігійних громад міста, потім відбувся невеликий концерт, де прозвучали пісні про матір, родину та Україну.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Черкаси

До марафону сімейних заходів приєднались і Черкаси. Майже 2000 городян, не злякавшись дощової погоди, пройшли вулицями рідного міста, щоб задекларувати: “Є родина – є країна!”.

Обухів

13 травня Обухів привітав місцеві родини чудовим святом до Дня Матері та Дня Сім’ї. Так, у районному центрі культури і дозвілля пройшов концерт за участі дитячих творчих колективів. Організатори подбали про те, щоб кожній мамі вручили солодкий подарунок, а діткам подарували по кольоровій кульці. Загалом у святі взяли участь близько 500 учасників.

Тернопіль

Майже 3 000 тернополян взяли участь у Ході на захист сімейних цінностей. “Мета цієї ходи – привернути увагу суспільства до сімейних цінностей нашого народу, – зазначили організатори. – Ми хочемо показати, що сім’я – це цінність, за яку варто боротись”. Городяни висловили свій протест щодо пропаганди гомосексуалізму.

По закінченню ходи на площі були організовані різні локації. Ігри для дітей та разом з дітьми, майстер-класи, тематичні дискусійні майданчики. Під час заходу піднімались теми міцності сім’ї, важливості обох батьків у житті дитини, проблеми абортів.

Миколаївка (Слов’янський р-н) 

12 травня у місті Миколаївка (Слов’янський р-н, Донецька обл.) декілька сотень городян відсвяткували Свято сім’ї, пройшовшись центральною вулицею міста до Палацу культури. Там на них чекали різні арт-майстерні, танцювальний флешмоб, караоке тощо. На сцені вітали багатодітні сім’ї.

Дунаївці

Крім цих міст, сімейна хода пройшла у місті Дунаївці (Хмельницька обл.). Близько 300 горожан пройшлися вулицями містечка з плакатами та кульками.

Про свій намір провести сімейний фестиваль анонсувало також місто Дубно (Рівенська обл.).

18-20 травня 

В суботу та неділю 19-20 травня 2018 вісім міст України таких, як Вінниця, Кременчук, Хмельницький, Підволочийськ, Біла Церква, Бар, Рівне, Кам’янець-Подільський, Миколаїв та Шумськ приєднались до марафону вуличних фестивалів.

Кременчук

19 травня в Кременчуці у Придніпровському парку відбувся сімейний фестиваль “Щаслива родина – міцна Україна”. Сотні кременчужан пройшли спільною ходою заради сімейних цінностей. В цей день в приміщенні табору “Зоряний” відбувся сімейний форум, а для дітей у парку були організовані численні локації з творчими майстернями.

Біла Церква

Майже 4000 жителів Білої Церкви зібрались на фестиваль “Всі разом – за сім’ю!”, який проходив на Торговій площі. У програмі на учасників чекали – музичний концерт, конкурси та подарунки для усієї родини. також жителі міста взяли участь у святковій ході на захист природних сімейних цінностей. Цікаво те, що в авангарді колони на спеціальній платформі їхали молодята, а ще під час фестивалю розігрували смартфон Samsung Galaxy J3. Свято закінчилось святковим концертом та привітаннями від очільників міста та духівництва.

Бар (Вінницька обл.)

У містечку Бар за ініціативи районної ради та церков і релігійних організацій пройшла 20 травня хода під гаслом «Щаслива родина – тато, мама, дитина». Небайдужі жителі міста та району сім’ями, а також священнослужителі майже усіх конфесій району, вийшли на центральну вулицю міста, щоб засвідчити свою підтримку інституту сім’ї. Закінчилась хода, в якій взяли участь близько 300 барчан, до учасників заходу звернулися з настановчим словом священнослужителі православної, греко-католицької та католицької церков, та керівники протестантських організацій. А далі на барчан чекала маленька концертна програма.

Вінниця

5000 вінничан вийшли 20 травня на центральні площі, щоб засвідчити підтримку сімейним цінностям. О 14:00 колона вирушила від вулиці Соборній до Центрального парку. На площі біля фонтану відбувся святковий концерт, учасники якого виконали пісні присвячені родині. Також для вінничан організували фудкорти зі смачними стравами на вогні, облаштували яскраві фотозони та підготували інші корисні та цікаві активності.

Рівне

Проактивне місто Рівне не залишилось в стороні сімейних фестивалів, так 20 травня майже 8000 рівненчан пройшлись святковою ходою, висловлюючи свої просімейні погляди. Учасники ходи пройшли вулицею Соборною до майдану Незалежності, де функціонувало сімейне містечко зі спеціально облаштованими ігровими зонами, а ввечері відбувся святковий концерт.

Хмельницький

Свято сім’ї у Хмельницькому почалось 18 травня та продовжилось три дні. Навпроти кінотеатру ім. Шевченка було облаштоване «Сімейне містечко» — це розміщення 11 наметів різних просімейних організацій, які служили молоді, подружнім парам, дітям. Для останніх безкоштовно працював батут, проводились різноманітні конкурси, концерти, шоу бульбашок. Сім’ї мали можливість залишити собі фотозгадку біля фотозони «Арка Подружжя».

19 травня відбулись спортивні змагання «Тато, мама, я – дружня сім’я!», «Супер-тато», «Супер-мама» на майданчиках міста. На площі перед кінотеатром Шевченка відбувся турнір із флорболу.

20 травня близько 5 тисяч учасників взяли участі у просімейній ході, яка пройшла від римо-католицького храму Христа Царя Всесвіту до ТРЦ «Либідь Плаза» і кінотеатру. Учасники ходи тримали у руках плакати з надписами: «Здорова родина — щаслива країна!», «Всі разом — за сім’ю!», «Міцна сім’я — міцна держава», «Тато, мама, я — щаслива сім’я», “Традиційна родина — єдина країна!» та ін. Святковий просімейний мітинг за участю представників Церков, місцевої влади та громадськості відбувся відразу після ходи, а на вечір хмельничан чекав святковий концерт.

Підволочиськ

У Підволочиську (Тернопільська обл.) 20 травня відбувся фестиваль сім’ї на підтримку християнських традиційних сімейних цінностей. Захід розпочався із ходи, у якій близько 300 людей пройшли вулицями міста, з лозунгами на захист і збереження сімейного «вогнища”.

«Для мене цей день особливий, тому що я розумію, що інститут сім’ї – це важливість в нашій державі, тому що міцна сім’я – це міцна держава. І це свято якраз є на підтримку цього інституту. Потрібно, щоб звідусюди й держава піклувалася про сім’ю, і щоб кожна людина піклувалася про свою сім’ю», – сказав Вадим з міста Збараж, учасник Ходи за сімейні цінності у місті Підволочиськ.

На заході працювало багато локацій для дітей: малювали на асфальті, робили аквагрим, проводили спортивні ігри. У цей день можна було весело провести час на батутах і поласувати солодкою ватою.

Кам’янець-Подільский

Ініціатором ходи за сімейні цінності у місті Кам’янець-Подільський була Духовна рада міста. Подібний захід відбувається тут вже не вперше і щоразу — в рамках святкування Дня міста. Учасники ходи молилися за місто, за родину і за Україну. Під час святкувань проводилися також цікаві майстер-класи для дітей та різні заходи для сімей.

 

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.