К содержанию

Доповідь А.Буковинського на Парламентських слуханнях на тему «Інститут сім’ї в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення»

 

Вельмишановний пане Головуючий,

шановні учасники парламентських слухань!

 

Попри оптимістичне прагнення українців створити міцну та щасливу сім’ю, більше половини сімей розпадається, приносячи біль і страждання в своє життя і в життя своїх дітей.

Для того, щоб розпочати ефективне попередження руйнації інституту української сім’ї, необхідно усвідомити основну причину розлучень.

Насамперед, це порушена ієрархія цінностей, непідготованість людей до життя в подружжі, нерозуміння сутності сімейного життя.

Також спостерігаються спроби змінити законодавство України щодо поняття сім’ї. Різні організації, як в Україні, так і за кордоном, маніпулюють поняттями «права людини», «дискримінація», «розвиток демократії», «захист прав дитини», і прагнуть привести українське законодавство до так званих світових і європейських стандартів.

Наприклад, лесбійки, геї, бісексуали, трансгендерні особи претендують на ті самі права, які встановлені для подружжя, яке до сьогоднішнього дня визначено яксоюз між чоловіком і жінкою. Вони домагаються легалізації гомосексуальних союзів, що, відповідно до європейських стандартів, передбачає введення у шкільні програми пропаганди гомосексуальної ідеології.

Можу відверто заявити від імені батьків українських дітей, що це впевнений курс до деморалізації молодого покоління. Ми розцінюємо такі ініціативи як злочин. Тому віримо, що народні депутати позитивно проголосують проект Закону №8711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)».На підтримку цього законопроекту вже зібрано понад 130 000 підписів. Прийняття закону стане захистом від пропаганди гомосексуалізму в нашій державі згідно державної політики України у справах захисту сім’ї та дитинства.

Такі явища як розлучення, низька народжуваність, дитячий алкоголізм, Віл\СНІД, аборти, постійний ріст сімей, які не можуть мати дітей і т.д є наслідком відсутності адекватної до викликів сучасності, сімейної політики. Традиційно, сім’ю розглядають через призму соціальної політики, та шукають заходи, які могли б їй допомогти. Ми наполягаємо, що такий підхід є помилковим.

Сім’я – це не проблема, а запорука процвітання країни. Сім’я – це єдина повноцінна одиниця в суспільстві, яка здатна найефективніше забезпечувати процес виховання громадян, формувати їх цінності та реалізовувати цілі держави.

Тому ми наполягаємо на розгляді сімейної політики як Національної стратегії української держави. Вона повинна реалізовуватись через окреме Міністерство сім’ї і молоді в тісній взаємодії та співпраці з іншими профільними міністерствами: освіти і науки, соціальної політики, охорони здоров’я, культури, юстиції.

Також вважаємо, що сімейна політика повинна обов’язково розглядатись в контексті Національної безпеки країни.

Основний акцент сімейної політики повинен стояти на попередженні проблем, а не їх вирішенні. Це можливо реалізувати через належну підготовку до життя в подружжі.

Окрім сім’ї, така підготовка повинна забезпечуватись державою через  середню школу та інші заклади освіти, релігійні установи, засоби масової інформації та різнопрофільні громадські організації. На рівні Міністерства освіти і науки, молоді та спорту це передбачає введення в державні  освітні програми навчальних дисциплін та курсів, які будуть забезпечувати підготовку та формацію молодої людини з питань побудови стосунків і сімейного життя.

Ефективне виконання сімейної політики вимагає включення зусиль та праці багатьох тисяч кваліфікованих фахівців задля належної підготовки до життя в подружжі, соціального супроводу та необхідної підтримки сім’ї. Ми вважаємо за необхідне створити на базі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова – Інституту сім’ї та подружнього життя з метою підготовки фахівців з соціального супроводу і підтримки сім’ї. Прохання підтримати таку нашу ініціативу.

Актуальним є створення всеукраїнського експертного центру сім’ї недержавної форми власності, який зможе забезпечити регулярні якісні експертні та аналітичні оцінки задля досконалого формування сімейної державної політики. Щодо кадрової бази цього центру, то ми вже маємо багатьох бажаючих науковців долучитися до такої шляхетної справи.

Успіх реалізації сімейної політики у великій мірі залежить від засобів масової інформації. Тому Державному комітету телебачення і радіомовлення України необхідно включити до пріоритетів своєї діяльності пропаганду сімейних цінностей методом створення різноманітних передач.

Пропозиції напрацьовані.

Я можу стверджувати, що десятилітній досвід праці для сім’ї, яким охоплено понад 40000 осіб, на сьогоднішній день дає відповіді на питання що робити, з ким і в якій послідовності робити. За умови отримання відповідної підтримки і повноважень ми готові взяти відповідальність за досягнення результатів у царині сім’ї та у відповідній підготовці співгромадян до подружнього життя.

 

Дякую за увагу!

 

20.12.2011 р. Верховною Радою України було принято Постанову про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Інститут сім’ї в Україні: стан, проблеми та шляхи їх вирішення”.

Пропонуємо Вашій увазі супровідні документи Постанови:

звантажити Рекомендації Парламентських слухань

звантажити Постанова ВР України

 

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.