К содержанию

Декілька фактів про сім’ю та батьківство

image2

Скільки в Україні щасливих сімей? На моє переконання не більше 15%! Згідно статистики 60% розлучень, і в цих випадках мова про щастя взагалі не йде. З 40%, які не розлучаються, більшість не є щасливими у своєму подружжі.

IMG_3429image1

Скільки в Україні ефективних батьків? На моє переконання не більше 15%! Згідно проведених мною досліджень, в декількох десятках загальноосвітніх шкіл України,  лише 12% підлітків, у віці 15-16 років, вважають за необхідне радитися зі своїми батьками, коли потрапляють у важкі життєві обставини чи опиняються перед непростими життєвими виборами. Ще 34% радяться виключно з мамою і ще 1% з татом. Про що говорять такі факти? Про кризу батьківства! Наприклад, кожен мужчина 100% брав участь у зачатті та народженні своєї дитини. Проходить 15 років і лише 13% стають авторитетами для своїх дітей. А куди пропало 87% татів, чому вони не мають авторитету у своїх дітей? Відповідь очевидна і болюча – тому, що не заслужили цього авторитету, тому що не змогли стати ефективними татами. З мамою ситуація дещо краща, але в загальному також погана. Як бачимо мамин авторитет, як особи з якою можна і потрібно радитися, в очах рідних дітей складає 46%. Але, все ж таки, це менше половини. Де друга половина матерів? Там де і більшість татів. Тому тема батьківства не просто актуальна, а одна з найбільш недооцінених проблем першої половини 21 століття.

IMG_3421

А якщо взяти успішність подружжя за цим двома напрямками – стосунками і батьківством, то позитивного результату досягають вже не більше як 10% пар.

Що робити? Чи є вихід? Вихід є! Якщо дуже коротко, то питанням стосунків і батьківства потрібно вчитися. На жаль, не всі це розуміють, в тому числі ті, хто управляє країною. До речі, це стосується не тільки теперішнього керівництва. Наприклад, ніхто з нас не народився татом, а кожен з нас народився сином. Ефективним татом я можу стати в процесі життя. За умови, що мене хтось цьому мистецтву навчить. Хто це може зробити? Найперше, рідний батько, але, як бачимо з тексту написаного вище, позитивного результату досягають біля 13% татів. А по-друге, якщо батько в силу тих чи інших обставин не справився, то «підстрахувати» інституцію сім’ї повинна школа. Наші діти зобов’язані проходити такі дисципліни, як «Відповідальне батьківство», «Сімейні цінності». Це безальтернативно. Річ у тім, що такі дисципліни є,вони створені і написані, але до цих пір там де вони повинні бути їх немає. І саме у їхній відсутності, у відсутності ефективної і дієвої сімейної політики, я звинувачую керівництво держави. Більше того, ми, як фахівці, які мають в цих напрямках відповідний досвід і знання, готові брати на себе відповідальність за реалізацію цих завдань. Але, на жаль, цієї відповідальності, на сьогоднішній день, ніхто не покладає на нас.

IMG_3425Тим часом ми стабільно працюємо вже понад 15 років і за останні три місяці провели черговий ряд заходів, семінарів і тренінгів скерованих на комплексне вирішення цих болючих питань сьогодення. Зокрема, в період листопада 2015 р. – січня 2016 р. було проведено:

 1. В напрямку батьківства 3 дводенних тренінги для 56 татів у містах Львова, Івано-Франківська та смт. Довбиша Житомирської області та 1 трьохденний навчальний семінар для тренерів в м. Луків, Польща.
 2. Навчальний семінар для 50 освітян Солом’янського району м. Києва на тему: «Вчимося бути батьками».
 3. 3 триденні Навчальні курси «Підготовки до подружнього життя» для 105 осіб у:
 • Біблійному коледжі (Київська область)за програмою «Школа подружжя» (семінаристи та лідери спільнот),
 • Бориспільській Єпархії УПЦ (священики та лідери сімейного та молодіжного служіння),
 • ХВЄ в м. Кам’янець-Подільському та Хмельницькому (пастері та лідери сімейного служіння).
 1. Дводенний семінар для 10 подружніх пар у м. Києві.
 2. 2 дводенні семінари з питань побудови стосунків у парі для 400 учасників у містах Івано-Франківська та Сум.
 3. Сімейна конференція для 100 слухачів в костелі Олександра м. Київ.
 4. Начальний семінар про стосунки для старшокласників школи «Виноградник» м. Боярка, Київської області.
 5. Презентаційна лекція на тему сім’ї організована Міською Радою м. Винники, Львівська область для декількох десятків мешканців міста.
 6. Круглий стіл у ВР України на тему: «Освіта і наука: формування особистості на основі християнських цінностей». Участь у круглому столі прийняли 100 вчених України.
 7. Дводенна конференція по стратегічному плануванню організована Міжфракційним депутатським об’єднанням “За духовність, моральність і здоров’я України” (120 учасників)
 8. В Українському домі м. Києва відбулась презентація книги А. Буковинського «Що потрібно знати ДО створення сім’ї”.

IMG_3418

 

Таким чином, ми не просто віримо у перспективне майбутнє України, а щоденно докладаємо зусиль до побудови цього майбутнього.  Тому, продовжуємо запрошувати до співпраці усіх бажаючих, які поділяють цінності сім’ї та батьківства.

IMG_3432 IMG_3303

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.