К содержанию

65 Національний молитовний сніданок

Цими днями я брав участь у 65 Національному молитовному сніданку, який пройшов в столиці США м. Вашингтон. З цієї нагоди хочу поділитися своїми враженнями та висновками. Але на початку трохи історії (минулого року я писав про свої враження від 64 Національного молитовного сніданку  https://www.facebook.com/bukovynski/posts/763307417103492 )
Історія виникнення цієї ініціативи бере свій початок в період президентства Франкліна Рузвельта під час Другої Світової війни. В 1942 році, в часі особливих випробувань, члени Конгресу, вирішуючи складні питання світової політики, вирішили молитись, оскільки проблеми були дуже серйозними. Такі молитви політики звершували щочетверга зранку. Ця ідея почала спонтанно поширюватися з небаченою швидкісттю, задовільняючи потребу, яку вже давно відчували люди з усіх прошарків суспільства. Станом на сьогоднішній день тільки в м. Вашинготон щотижня, перед початком робочого дня, проводиться понад 200 молитовних зустрічей в різних адміністративних закладах столиці США. Сьогодні, ця здавалося би, проста ідея спільних зустрічей задля взаємної підтримки, спілкування та пошуку “кращого шляху” стала основою для вининкнення малих груп у понад ніж 180 країнах на всіх континентах.

Перший Національний молитовний сніданок був організований в 1953 році Президентом США Дуайтом Ейзенхауером. А сьогодні ця подія силою молитви, за участю 45 Президента США Дональда Трампа, об’єднала біля 5000 гостей. Серед них представники 146 країн з усіх континентів світу. А загалом за останні 3 роки молитовні сніданки у Вашингтоні відвідали представники 206 країн світу.

Головне, що сама ініціатива молитовних сніданків співзвучна з подіями, які описані в 21-му розділі Євангелія від Івана. Тоді, Ісус запросив Своїх друзів приєднатися до Нього за трапезою на березі Тіверіядського озера. Під час цього сніданку Він показав великодушність Бога через багатий улов риби у нерибному місці; любов – через спілкування з Петром, який перед тим зрікся Його; а також виключну важливість загальних зустрічей, під час яких можна разом розділити їжу, спілкуватися та молитися.

Отже, мої враження від побаченого і пережитого. Як сказав хтось з доповідачів:  “Національний молитовний сніданок це видима демонстрація того, що відбувається по всьому світу впродовж року.” Я читаю багато інформації і бачу, що люди по різному відносяться до цієї події. Але що би хто не думав там присутні багато людей, які виявляють свою християнську віру у своїй професї, як сенатори, конгресмени, парламентарі, міністри, губернатори, бізнесменини, громадські діячі, спортсменини, тощо. Їхній приклад і свідчення допомагають іншим по новому подивитися на цей світ і осмислити своє місце в ньому. Все що будується на людській логіці не має переспективи, а те що будується на Божих принципах приводить до процвітання в економіці, сім’ї у вихованні дітей, у стосунках з ближніми, тощо. Дональд Трам в своєму виступі, зокрема сказав: “Президент Обама, не живучи постійно в США, за час свого президенства так і не зрозумів що таке Америка. Найперше Америка це духовність, бо вона була заснована на Божих принципах і досягла успіху на цих основах. А за 8 років правління минулого Президента ні одна країна світу не стала жити краще. Тому, Америка повертається до духовних основ на яких була заснована і це приведе її до нового процвітання”. Дай Бого щоб так і було.


Загалом подія Національного молитовного сніданку це прекрасна можливість застосовувати побачений і почутий досві в своїй країні. Українська делегація напевне була найбільш чисельною, понад 70 осіб. Політики, преставники місцевого самоврядування, бізнесу, громадські діячі та лідери. Також ця подія це прекрасна площадка для різноманітних зустрічей з впливовими людьми цього світу (конгресмени, сенатори, бувший Генеральний прокурор США, комадуючий збойними силами США в Тихоокеанському регіоні та інші). Питанння Ураїни, її підтримки постійно обговорювалося в дуже багатьох форматах.

Висновки з вище описаного хочу дати у відповіді на два питання

  1. Чому ця ініціатива понинна бути цікавою і що це може принести Україні та кожній окремій людині?

Будь-який досвід, що приносить позитивні зміни в суспільстві та має потенціал впливу на окрему взяту особу повинен застосовуватися. Національні молитовні сніданки, молитовні групи відбуваються на основах християнської моралі. Чи може християнська мораль приносити шкоду людині? Сама історія християнства, впродовж останніх 2000 років, красномовно засвідчує, що не може!

Також, особливо важливим елементом цієї ініціативи є те, що вона, пріоритетно, спрямована на політиків, чиновників, управлінців, експертів та громадських діячів. Тобто, на людей від яких у великій мірі залежить розвиток держави і суспільства. Я переконаний, що відповідальнісь особи за свої дії, найперше перед Богом, дає можливість кожному реалізовувати свою віру, в тому числі і через професію. Існує таке поняття “місія в цпрофесії”. Іншими словами кожен християних повинен нести проповідь Євангелія і на своєму робочому місці через приклад виконання своїх службових обов’язків. А в цій площоні у нас непочатий край роботи. Але альтернативи цьому шляху не має. Добробут США та Європи, це наслідок саме такого відношення до праці минулих поколінь.

  1. Які пропозиції та рішеня можливо втілювати в Україні?

У нас в Україні вже розпочато практику молитовних сніданків на різних рівнях влади. Зокрема, 6Український Національний молитовний сніданок Відбудеться 8 червня поточного року. Очевидно, що можна скептично відноситися до будь-якої ініціативи. Але результат приходить лише в результаті дій і рішень. Особисто я бачу такі зміни. Зараз, кожен хто читає ці рядки, може осмислити свої можливості і прийняти рішення. Наприклад, я в змозі організувти подібну зустріч в себе на робочому місці. Якщо існує така практика, починаючи з найвищого політичного і владного рівня, то хто може завадити впровадженню таких ініціатив в будь-якому місці праці. Я переконаний, що потрібно захотіти і Господь благословить таку ініціативу. Там де є молитва і дія благословенна Господом зміни на краще відбуваються!

Тому, ставайте співтворцями обставин нашого тепершнього і майбутнього.

Если статья Вам понравилась и оказалась для вас полезной, то поделитесь ей с другими:

Хочу себе плагин с такими кнопками

Коментарі

Немає коментарів до цього запису.

Залишити коментар

You must be logged in to post a comment.